HOME      KARNETY      PROMOCJE      CENNIK      GALERIA      MEDIA      KONTAKT
 

ISABEL SALON KOSMETYCZNY
Ząbki ul. Poniatowskiego 27
tel. 508 205 004

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: 8:00-20:00
sobota: 8:00-15:00   Jesteśmy Salonem


CARBOXYTHERAPY

TERAPIA DWUTLENKIEM WĘGLA

Początek karboksyterapii datuje się na lata 30-te XX w. Wtedy została zastosowana przez francuskich lekarzy w leczeniu zaburzeń krążenia. Szybko okazało się, że medycyna znalazła zastosowanie terapii dwutlenkiem węgla również w innych dolegliwościach. Z czasem odkryto jej pozytywny wpływ na poprawę kondycji skóry, ale dopiero rozwój medycyny estetycznej w latach 90-tych zapoczątkował szerokie użycie karboksyterapii w usuwaniu defektów kosmetycznych. Okazała sie wyjątkowo skuteczna w likwidacji cellulitu, rozstępów czy wiotkości skóry.

Zabieg polega na precyzyjnym podaniu dwutlenku węgla śródskórnie lub podskórnie. Gaz, rozchodzący się równomiernie pod skórą rozszerza naczynia krwionośne, poprawia dotlenienie i odżywienie tkanek. Pod jego działaniem dochodzi do stymulacji procesów regeneracji tkankowej. Co więcej, pobudzony zostaje proces angiogenezy dzięki czemu powstają nowe, drobne naczynka krwionośne. Dwutlenek węgla intensyfikuje naturalne procesy ludzkiego organizmu. Iniekcje wywołują lekki stan zapalny, który stymuluje produkcję białek podporowych. Proces przebudowy skóry zaczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu. Włókna kolagenu ulegają obkurczeniu, poprawia się mikrokrążenie, przepływ tlenu i substancji odzywczych. Wszystko to razem sprawia, że skóra staje się gładka i sprężysta.

Bardzo dużą skuteczność zaobserwowano także w przypadku zastosowania karboksyterapii w niwelowaniu cieni pod oczami. W trakcie zabiegu dochodzi do aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF, co przyczynia się do wytworzenia nowej sieci naczyń włosowatych, dzięki czemu przywrócone zostaje mikrokrążenie. Zwiększa się przepływ tkankowy a cienie pod oczami ulegają redukcji.

     

Karboksyterapia jest skuteczna także w eliminacji nadmiernej tkanki tłuszczowej i cellulitu. W trakcie zabiegu gaz częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza komórki tłuszczowe. Dochodzi też do uruchomienia procesu lipolizy. Poprawia się retencja wody, co zapobiega powstawaniu obrzęków tak często towarzyszących cellulitowi. Dodatkowo przebudowa włókien kolagenowych uelastycznia i widocznie wygładza skórę. Pobudzony zostaje metabolizm komórkowy, co usprawnia odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii. Badania dowodzą, że karboksyterapia jest skuteczniejsza od innych metod. Efektywność redukcji cellulitu sięga w jej przypadku nawet 89%, a tkanki tłuszczowej 41%. Przebudowa włókien kolagenowych pod wpływem "gazu młodości" - jak zaczęto nazywać dwutlenek węgla - sprawdza się również w niwelowaniu blizn i rozstępów. Do tej pory był to jeden z najtrudniejszych problemów kosmetycznych, ale karboksyterapia wykazała się w tym przypadku dużą skutecznością. Pobudzony przez gaz proces naprawczy znacznie zmniejsza widoczność zmian, czasem niwelując je niemal całkowicie.

     

Zabieg karboksyterapii jest zupełnie bezpieczny. Dwutlenek węgla po wstrzyknięciu do organizmu dostaje się do krwiobiegu i jest wydalany wraz z wydychanym powietrzem. Ponieważ jest to proces naturalny, ryzyko skutków ubocznych jest minimalne. Największą skuteczność uzyskuje się wykonując serię zabiegów. Ilość zabiegów zależna jest od okolicy poddawanej ostrzykiwaniu. Od tego również zależy czas zabiegu, gdyż ilość podawanego dwutlenku węgla jest różna dla różnych okolic ciała. Pacjent po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i od razu może wrócić do swoich zajęć.

Wskazania:

 • cellulit,
 • rozstępy i blizny,
 • wiotczenie skóry,
 • nadmierna tkanka tłuszczowa,
 • oznaki starzenia, zmarszczki,
 • teleangiektazje,
 • cienie pod oczami,
 • łuszczyca,
 • wypadanie włosów,
 • zaburzenia krążenia,
 • potrzeba regeneracji i rewitalizacji skóry.

Przeciwskazania:

 • ciąża,
 • choroby serca,
 • niewydolność nerek,
 • niewydolność płuc,
 • dermatozy zakaźne.
« Powrót do strony głównej 
 

ISABEL SALON KOSMETYCZNY
Ząbki ul. Poniatowskiego 27
tel. 508 205 004

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 8:00-20:00
sobota: 8:00-15:00

HOME     KARNETY     PROMOCJE     CENNIK     GALERIA     COOKIES     KONTAKT